Кобза

Кобза

На музыкальном портале Зайцев.нет Вы можете бесплатно скачать и слушать онлайн песни Кобзы в формате mp3. Лучшая музыкальная подборка и альбомы исполнителя Кобза.
Вокально-інструментальний ансамбль „Кобза” розпочав свою професійну творчу діяльність у далекому 1971році у складі „Укрконцерту” та понині успішно продовжує її , не припиняючи гастрольно-концертної діяльності протягом вже 39 років свого існування.
Починаючи з 70-х років і донині ВІА „Кобза” отримує дипломи, нагороди та премії престижних фестивалів і конкурсів в Україні та за кордоном. Є яскравим представником нашої держави- УКРАЇНА на багаточисленних музичних форумах, днях культури України (у складах офіційних делегацій) або самостійних гастрольно-концертних турах у багатьох країнах світу. ВІА»КОБЗА» був першим з колективів колишнього Радянського Союзу який перебував з комерційними гастролями на американському континенті у 1982р.

Починався ансамбль як чисто інструментальний фольклорний колектив. Наприкінці 60-х його створили студенти Київської консерваторії - бандуристи- Костянтин Новицький і Володимир Кушпет . Причому грали бандуристи на небачених дотолі інструментах - електробандурах. Очолив цей молодіжний колектив теж студент консерваторії, майбутній композитор Олександр Зуєв. Назву запозичили від старовинного українського музичного інструмента -КОБЗА, як символа мудрості та пісенності України, прообраза сучасної бандури.

У пам’ятному 71-м ансамблю було запропоновано взяти участь, як акомпануючому складу, у запису платівки співачки Валентини Куприної на київській студії Всесоюзної фірми грамзапису «Мелодія». Разом з тим, власний матеріал «Кобзи» сподобався керівництву студії, і було ухвалено рішення про запис сольної платівки ансамблю. Спеціально для цього був запрошений вокаліст Валерій Витер, студент Київського художнього інституту,бувший соліст самодіяльного ансамблю «Березень».На цій платівці вперше було записано всесвітньо відому пісню В. Івасюка «ВОДОГРАЙ» у виконанні ВІА»КОБЗА» та В. Купріної .

У запису взяли участь: Олександр Зуєв (клавішні), бандуристи - Костянтин Новицький, Володимир Кушпет. Олександр Рогоза (бас-гітара) Георгій Гарбар (флейта, сопілка), Валерій Вітер (вокал) і Анатолій Лютюк (ударні).

Диск-гігант «КОБЗА». Вокально-інструментальний ансамбль

(«Мелодія») 33СМ-03069-70 - 1971 р.

Основу платівки склали обробки українських народних пісень і композиції керівника ансамблю Олександра Зуєва.Взагалі вона відрізнялася від записів інших подібних колективів незвичайністю звучання, пов’язаної з тим, що замість звичних гітар ансамбль використаві традиційні народні інструменти - бандури в їх електронному виготовленні та звучанні на зразок електрогітар.

В 1973 році до «Кобзи» прийшло перше офіційне визнання - на Всесоюзному конкурсі вокально-інструментальних ансамблів у Мінську вона розділила третє лауреатське місце з ансамблем «Москвичі». Перше - тоді одержали «Пєсняры», друге ж не було присуджено нікому.

У 1974 році Олександр Зуєв покинув ансамбль, і, незабаром, очолив ВІА Черкаської філармонії «Калина».

Якийсь час «Кобзу» очолювали по черзі музиканти ансамблю - бас-гітарист і співак Олег Ледньов і бандурист Костянтин Новицький. З 1977 року це місце, спочатку музичного ,а згодом і художнього керівника зайняв Євген Коваленко, випускник Ростовської консерваторії, клавишник і вокаліст, який ще й до цього написав для ансамблю багато оранжировок та обробок народних пісень.

У 1978 році вийшов другий диск-гігант «Кобзи», у запису якого взяли участь - К. Новицький і В. Витер, В.Кушпет, Г.Гарбар а, також, музиканти, що прийшли на зміну першому складу - Олег Ледньов (бас-гітара,вокал), Євген Коваленко (клавішні,вокал), Микола Береговий (скрипка,вокал) Геннадій Татарченко (гітара,вокал) і Василь Колекционов (ударні,вокал). Програму склали обробки українських народних пісень та пісні молодих, а, також відомих українських композиторів.

Диск-гігант «КОБЗА». Вокально-інструментальний ансамбль

(«Мелодия») 33С60-10941-42 – 1977 р.
4 міньони + журнал «Кругозор» - 1979-1983 р.р

У 1980 році ансамблю «КОБЗА» була присуджена Республіканська комсомольська премія імені Миколи Островського.

З 1979. через усі 80-ті р.р. у ВІА»КОБЗА» починається самий яскравий злет популярності колективу. Вони готують нові програми ,обновлюють сценічні костюми, по декілька разів на рік працюють сольні концерти на головній сцені країни- Палаці «Україна». «Госконцерт», який у той час займався зврубіжними гастролями, ставить ансамбль «КОБЗА» на постійний графік, де поїздки розписані на 5 років наперед. І, взагалі,

У 80-х роках 20 ст. ансамбль стає одним з найбільш гастролюючих колективів «Укрконцерта», даючи в рік понад 200 концертів. Географія поїздок охоплювала весь колишній Радянський Союз, держави «народної демократії», а також західні країни (Фінляндія, Італія,Японія тощо). Щорічно «Кобза» брала участь у заходах традиційних на той час фестивалів мистецтв: «Київська весна», «Слава труду» м. Луганськ, «Кримські зорі» м. Ялта, «Зорі над Бугом» м. Вінниця,»На хвилях Світязя» (Волинь), «Голубий вогник» в Останкіно» м.Москва, «Ширше коло» м. Москва,»Мерцишор» (Молдавія) та ін.

У 1982р. яскравою творчою подією ВІА»КОБЗА» була прем»єра концертної програми «КИЇВСЬКІ ФРЕСКИ»до 1500-річчя м.Києва з виконанням оригінальноі музики та поезії за участю балету і використанням спеціальних сценічних костюмів. Композитор- Віталій Філіпенко,режисер Ірина Молостова, балетмейстер Борис Каменькович, оранжування Євгена Коваленка.ГАСТРОЛІ, ЗЙОМКИ

1977р. ЧССР (Словакія) м.Братислава –» Дні Києва»
1977р. ІТАЛІЯ. м. Флоренція «Дні Києва» 1978р. БІЛОРУСІЯ м.м.Мінск, Вітебск, Гродно - «Дні культури і мистецтв України»

1979р. АЗЕРБАЙДЖАН м.м.Баку, Шемахи, Сумгаїт - «Дні культури і мистецтв України»
1979р. ЧССР(Словакія) м. Братислава, TV „7+1”

1979р. ЛИТВА, фестиваль- «Паланга-79» м. Паланга.
1979р. МОНГОЛІЯ,сольні концерти, гастролі м.м.Улан-Батор. Дархан та ін.
1980р. КУБА, сольні концерти, гастролі, м.м.Гавана,Сьенфуегос, Гуантанамо та ін.

1980р. РОСІЯ м. Владивосток . фестиваль «Тихоокеанська хвиля»

1981р. ФІНЛЯНДІЯ, сольні концерти, гастролі м.м. Хельсинки.Тампере та ще 26 великих та маленьких міст.
1981р. НІМЕЧЧИНА (НДР) - м.Лейпціг -» Дні Києва».

1982 р. КАЗАХСТАН м. Ленінськ (Байконур) Святковий концерт для працівників космодрому

Музичні фільми, телевізійні передачі та відеокліпи:

- Новорічний «Голубий вогник», ЦТ- м.Москва – 1978-89р.р.( щорічно)
- «Шире круг”, ЦТ- м.Москва – 1983, 1987, 1989р.р.
- «7+1» ЧССР (Словакія) телебачення, м. Братислава – 1979р.
- «Казка як казка» – 1977р. – Київ, Укртелефільм, реж. О.Бійма
- «Чумацькі радощі” – 1978р. – Київ, Укртелефільм, реж. ОБійма
- «Вперед, Бригантина” – 1979р. – Київ, Укртелефільм
- «Співає «Кобза» – 1979р. – Київ, УТ-1. Цей вІдеофільм по режисерських знахідках та по техніціі зйомок був визнаний методичним посібником для режисерів та телеоператорів бувшого Радянського Союзу- (Москва, ЦТ). Режисер В.Шульгін, художник Е.Колесов, телеоператори О. Сульдін та С. Лосєв.- київська творча група

Важливим етапом у творчій біографії ансамблю стали концерти ВІА»КОБЗА» в 14 містах КАНАДИ в 1982-м року, де гастролі завершилися славним тріумфом, де, майже, перед кожним концертом церковний хор благославляв артистів на виступ, де на виступ «Кобзи» вже багато років очікувала вся українська діаспора Канади. Силами приймаючоі сторони -«Нейшенл концерт едженсі» був виданий вініловий диск-гігант- «КОБЗА».

Диск-гігант «КОБЗА» - 1982р. - Канада,Торонто

YFP 101

ВІДЕОРОБОТИ:
-Музичний ФІЛЬМ - «Весняні розваги» – 1982р. – Київ (Укртелефільм) реж. Р. Олексів

-ВІДЕОКЛІП - «Біля річки, біля озера -1983р. Київ (Укртелефільм)

-Музичні ВІДЕОРОЛІКИ -«Співає «Кобза»- 1982,1983,1984рр -УТ-1

Склад «Кобзи», як і будь-якого іншого радянського ВІА, на початку свого творчого шляху, періодично змінювався. Так, через свою «невиїзність» покинув її К. Новицький. О. Ледньов пішов з ансамблю, щоб створити зі співачкою Людмилою Гримальской (першою виконавицею популярного шлягеру Вадима Ільїна «Уроки музики») сімейний дуєт «Два кольори». Після декількох перерв закінчив навчання в консерваторії й став професійним композитором Г. Татарченко. Сімейні турботи затягнули додому барабанщика В. Колекціонова. Трохи раніше ансамбль залишив бандурист В. Кушпет, який, з часом, створив «Школу козарського мистецтва» на Київщині. У ансамбль прийшли троє яскравих музикантів : бас-гітарист В.Солдатенко (Солдат), барабанщик Є.Тринько(Будьоний) ,а, трохи згодом- гітарист П. Коваленко

. ГАСТРОЛІ, ДОСЯГНЕННЯ :
1982р. КАНАДА- сольні концерти- м.м. Оттава, Торонто. Віндзор, Вініпег, Реджайна, Йорктон. Саскатун, Ванкувер, Гренд Форкс. Келгері, Едмонтон,Торонто, Монреаль, Хамільтон. Випуск у Канаді вінілового диску-гіганту «КОБЗА»

1982р. -Художній керівник ВІА»КОБЗА» - Євген КОВАЛЕНКО, одним із перших українських естрадних артистів, одержує почесне звання «ЗАСЛУЖЕНОГО АРТИСТА УРСР».
1983р. ЧССР (Словакія) м.Братислава. Трнава, Тренчин, Жиліна та ще 10 великих та маленьких міст - сольні концерти.
1983р. ЙЕМЕН, м. Аден «10-річчя молодіжної організації «АШИД».
1984р. НІМЕЧЧИНА ( НДР) – м. Лейпциг -«Дні Кієва».

1984р. КІРГІЗІЯ м. Фрунзе, гастролі
1985р. ПОЛЬЩА, м. Краків-» Дні Києва».
1985р. ЯПОНІЯ, м.Цукуба- Всесвітньої виставки-«ЕКСПО-2000» .Культурна програма» - сольні концерти
Настав 1986 рік, квітень, 26 число.Увесь світ здригнувся від страшної аварії на Чорнобильській АЕС.Почались роботи по ліквідації цього страшного лиха. На підтримку ліквідаторам було вирішено надіслати культурний десант із найвідоміших артистів бувшого Союзу. Згодом там побували з концертами :Ала Пугачова, Валерій Лєвонтьєв, Йосип Кобзон , Мікаел Тарівердієв, Еліна Бистріцкая та багато інших відомих виконавців, але кожного разу на чорнобильській землі їх зустрічали їхні колеги - артисти «УКРКОНЦЕРТУ» для яких Поліський та Чорнобильський райони були культурно - шефською зоною. Отже, одними з перших артистів Укрконцерту там були ВІА»КОБЗА» та квартет «ЯВІР». ВІА»КОБЗА» закінчив свої поїздки у «ЗОНУ» у 1992 році, колі медики заборонили їм туди їздити за станом здоров»я . Сьогодні артисти ВІА»КОБЗА» мають посвідчення «Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС» та нагороди від держави.
А, наприкінці 80-х, ансамбль розділив долю всіх вітчизняних ВІА - виявився не у «форматі». Проте, «Кобза», однаково продовжувала існувати при „Київконцерті”, не припиняючи творчу та концертну діяльність. У 1987році „Кобзу” покинув В.Вітер. Саме в цей час у художнього керівника Євгена Коваленка з»явилася ідея передивитись старі форми роботи і можливості ансамблю. Оскільки в той час у складі „Кобзи” були найпрофесійніші музиканти за увесь час існування колективу і він вирішив зробити 3(три) різножанрові концертні програми : 1) -сучасну «електричну» з елементами експериментального українського джаз-року ; 2) -акустичну українську кантрі-фольк програму з використанням тільки народних музичних інструментів та 3)- «а капельну» програму з українських народних пісень та джазових стандартів. Усі ці три пр м. Влограми були підготовлені до виступу і виконані ВІА»КОБЗА» на престижному всесвітньому професійному музичному фестивалі «Мідтфіннз фестивал» у м.Оденсе (Данія) у 1989р. і на сольних концертах під час місячних гастролей по 15 -ти містах Нідерландів у1990році. Виступи «Кобзи» на фестивалі були яскраво відмічені пресою та привернули увагу всесвітньо відомих музикантів Карлоса Сантани та Майлса Девіса. В той час датська газета «FYNS AMTS AVIS» від 3.07.1989р. написала статтю » Сантана та «Кобза» затоваришували на фестивалі», в якій йшлося про спілкування музикантів з Америки та України під час проживання в одному готелі, а, також, під час взаємного перебування один у одного на концертах фестивалю. В той час в ансамблі грали: бандурист (вокал)- С. Жовнірович, скрипаль (вокал) І.Ткачук.духовик-віртуоз ,виконавець на 30 музичних інструментах- М. Блощичак. гітарист-кобзар (вокал)- П. Коваленко, бас- гітара,козобас (вокал) - В. Солдатенко, барабанщик, перкусионіст (вокал) - К. Курко, бухало та головний соліст -вокаліст -М. Правдивий, клавіші, акордеон, вокал -керівник колективу- Є. Коваленко.

Диск-гігант „Київський сувенір” (збірник) – 1985р.

Основні знаменні дати та значимі гастролі

з 1985 по 2010 р.р.ГАСТРОЛІ,ТВОРЧІ ДОРОБКИ :

1985р. ЯПОНІЯ „ЕКСПО- 2000”.

1985р. ПОЛЬЩА , м.Краків - «Дні Києва».

1985р. РОСІЯ ,м.Москва «Пісні над Дніпром» у Театрі естради

1985р. ЛАТВІЯ, м.Юрмала, фестиваль » ЮРМАЛА - 85»
1986р. НДР, „Лейпцігський ярмарок”; м. ЧОРНОБИЛЬ

1986р. «КИЇВ»- документальний фільм на замовлення «ЮНЕСКО» Київської студії хронікально документальних фільмів. Реж В.Ткаченко, муз.Є. Коваленка , пісня «Я з першого погляду в Київ закоханий» на вірші І. Драча - виконує ВІА»КОБЗА».
1987р. м. Чорнобиль, зона ЧАЕС (щомісячно)
1988р. Фестиваль- „На хвилях Світязя” м.Луцьк; м.Чорнобиль

1988,1990,1992р.р. Фестиваль «Пісенний вернісаж» м.Київ

1988р. Фестиваль «Вогні магістралі» - БАМ- м.м.Ургал, Чігдамин, Алонка та ін.

1988,1990,1992р.р. -Фестиваль «Весняні усмішки» м. Київ

- 1988р.-ВІДЕОКЛІП- «КОЛОМИЙКА»- реж.Т. Мілер.
1989р - ДАНІЯ „Midtfynns festival” -, м. Оденсе; м. Чорнобиль.
1990р. НІДЕРЛАНДИ м.м. Лейден, Амстердам, Ротердам, Арнхем та ще 10 міст Голандії- гастролі, сольні концерти ;м. Чорнобиль.
1991р. Фестиваль» БОРОМЛЯ» м. Тростянець; м. Чорнобиль.
1992р. ФНР –» Дні України» м. Карлсруе; м. Чорнобиль.
1993р. ФРАНЦІЯ -«Дні України» м.м.Тулуза та Париж; м.Чорнобиль.

1993р. ПОЛЬЩА, м.м. Честохова, Белчатув, Піотрков, Томашув.
1994р. ЄГИПЕТ м. Каїр - «Дні української культури».

1994р. ПОЛЬЩА - гастролі м.м. Пшемишль,Вроцлав. Сталова Воля, Краснік. Островєц, Стараховіце.

1994р.ФРАНЦІЯ (Grand-prix з тенісу) м. Леон-культурна міжнародна програма.
1995р. АНГЛІЯ (Art festival) м. Кардіф; Польща-гастролі.

1995р. ПОЛЬЩА - гастролі. м.м. Лєгніца, Болєславєц, Згожелєц.
1996р. ПОЛЬЩА-гастролі. м.м. Хелм. Люблін, Радом, Кєльце, Тарнув, Жешув та ін.
1997р. ФРАНЦІЯ м.Тулуза-» Дні Києва»

1997р. Художній керівник ВІА «КОБЗА» Євген Коваленко одержуе друге почесне звання-«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
1998р. ФРН -«October fest»-м. Мюнхен

1998р. Артисти-солісти ВІА»КОБЗА» -Петро КОВАЛЕНКО та Микола ПРАВДИВИЙ одержують почесні звання «ЗАСЛУЖЕНИХ АРТИСТІВ УКРАЇНИ»

1999р. УКРАЇНА -зйомки, записи. концерти
2000р. ЯПОНІЯ м. Кіото- Дні Києва»

2001р. Київ, запис нового аудіоальбому
2002р. ЯПОНІЯ м. Осака- Всесвітній музичний шоу-фестиваль “Art Parade»

2002р. Артист-соліст ВІА»КОБЗА» Володимир Солдатенко одержує почесне звання -«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

2002р. КИЇВ, НПМ»Україна» -великий ювілейний концерт «КОБЗА» ЗБИРАЄ ДРУЗІВ» за участю ВІА»КОБЗА» та почесних гостей- бувших музикантів ансамблю -скрипаля Кирила Стеценка, гітаристів:ВсеволодаТатаренка,ОлегаСартакова,Генадія Татарченка,барабанщика Євгена Тринька та інших, які по черзі в концерті разом з «Кобзою виконували одну з пісень програми. У концерті брали участь, також, такі шановані гості, як Народні артисти України - Ніна Матвієнко та Микола Мозговий, Заслужений артист України Ігор Крикунов з усім театром «Романс», молодіжні популярні колективи «Гайдамаки» та «Танок на майдані Конго»

1988,1990,1992,2008рр. - Фестиваль «Пісенний вернісаж» м. Київ

2003 - 2006р.р. - Фестиваль «Наша пісня» м. Київ

2003р.- Фестиваль «Хіти 20-го сторіччя» - м.Санкт-Петербург.

2002-09рр.- Фестиваль «Шлягер року»-м. Київ 2004р.- ФІНЛЯНДІЯ м.Тампере- «Дні Києва»

2004р. - КАЗАХСТАН м.Астана - «Дні Києва»
2005р.- Фестиваль «Золоті хіти»м.Київ.

2006р.- Фестиваль «Зустрічі друзів» - м. Тернопіль

2006р.- КИІВ,- ВЕЛИКИЙ ЮВІЛЕЙНИЙ КОНЦЕРТ -«35 РОКІВ РАЗОМ» у НПМ «Україна» за участю: ВІА «ПІСНЯРИ»,дуету «СВІТЯЗЬ», гурту «ТНМК» ,гурту «БРАТИ КАРАМАЗОВІ», гурту «ЕКС-ПРЕЗИДЕНТИ», народих артистів України - Миколи МОЗГОВОГО і Володимира ЗАСУХІНА та, саме, «ВІА «КОБЗА»- ювілярів.Багато теплих слів, квітів, та почесних нагород приймали артисти на сцені, під час цього, дійсно яскравого, свята пісні ,а глядачі залу НПМ «УКРАЇНА» багато пісень і вкінці виступу ВІА»КОБЗА» слухали стоячи і просили заспівати «на біс».

2007р. - Фестиваль «Донецькі самоцвіти» м.м.Донецьк, Макіївка, Горловка

2007р. - Фестиваль «На хвилях ностальгії» - м.Тернопіль

2008р. - ЮВІЛЕЙНИЙ КОНЦЕРТ з нагоди 60-річчя художнього керівника ВІА»КОБЗА» Євгена Коваленка «Як тебе не любити, Києве мій» - НПМ»Україна»

2008р. - Фестиваль національних культур «Фольклорама» - м. Київ

2008р. - Фестиваль «Хортиця єднає Україну» - м. Запоріжжя

2008р. - Фестиваль «Yellow submarine» - м.Київ

2009р. – Фестиваль «Золотий шлягер» -м. Могільов (БєларусьНагороди:

-Лауреат фестивалю «ПІСЕННИЙ ВЕРНІСАЖ» м.Київ. 1988.1990,1992 ,2008р.р.

-Лауреат міжнародного фестивалю «ЮРМАЛА-85» (Латвія) м. Юрмала, 1985р.

-Лауреат міжнародного фестивалю «PALANGA-85» (Литва) м.Паланга 1985р.
-Лауреат фестивалю «ВОГНІ МАГІСТРАЛІ» - м.Хабаровськ -1988р.
-Лауреат міжнародного фестивалю „MІDTFYNNS FESTIVAL» – (Данія) – 1989р. м.Оденсе
-Лауреат міжнародного фестивалю „ART PARADE» – (Японія) 2002р. м.Осака
-Лауреат фестивалю „ШЛЯГЕР РОКУ» – 2002-2009р. м.Київ
-Лауреат фестивалю „НАША ПІСНЯ» – 2003-2005р. м.Київ -Лауреат фестивалю «ФОЛЬКЛОРАМА» - 2008р. м.Київ -Лауреат фестивалю « ЗОЛОТИЙ ШЛЯГЕР» - 2009р. м. Могільов (Бєларусь)

-Лауреат телевізійного фестивалю «ПРЕМ»ЄРА ПІСНІ» - 2010р. м.БучаФЕСТИВАЛІ, МУЗИЧНІ ФІЛЬМИ, ТЕЛЕВІЗІЙНІ ПЕРЕДАЧІ ТА ВІДЕОКЛІПИ :
-„Міжнародний фестиваль» Арт-парад м.Осака( Японія)- 2002р. — ВІДЕОКЛІП:
ВІА „КОБЗА”+”ТНМК” – „За нашоу стодолоу” – 2002р .
-„Фестиваль «Хіти 70-х-80-х – 2003р. м. С-Петербург
ВІДЕОКЛІП: «Раз пішов я до Косова” – УТ-1 „Пісні рідного краю” – 2005р.
-„Телеверсія: «ВІА „КОБЗА” – 35 РОКІВ РАЗОМ” – УТ-1 – ювілейний концерту з НП „Україна” 08.03.2006р. м.Київ

- Телеверсія:» ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ» - ювілейний концерт з нагоди 60-річчя художнього керівника ВІА»КОБЗА» - Народного артиста України - Євгена КОВАЛЕНКА, м.Київ, НПМ «Україна» - 23.05.2008р. -Телефестиваль «ПРЕМ»ЄРА ПІСНІ - м. Буча-10.01.2010р.CD - АЛЬБОМИ

2002р— «Лісова пісня» ; «Ішов кобзар…»; «Спомин» (ТМ «Музична крамниця») м. Київ.

2008-2009 р.р.-» ВІА «КОБЗА» - MEL CD 60 01437 м.Москва (Росія) - збірник з 15 пісень. Фірма «Мелодія».

Сьогодні ВІА „Кобза” на чолі з художнім керівником -Народним артистом України - Є. Коваленком, у складі музикантів - Заслужених артистів України : М. Правдивого, В. Солдатенка, П. Коваленка та О. Муренка продовжує активну творчу й гастрольно -концертну діяльність і є одним із авторитетних ансамблів на творчих теренах України та усього бувшого Радянського Союзу.
Читать далее