Моторола
ИСПОЛНИТЕЛЬ

Моторола

Биография

…двоє: Ігор „Батя” Лисий та Олександр „Граф” Буднецький познайомилися в 1990-му році. Перший на той час був визнаним меломаном, тусувався з найкрутішими музичними перцями міста, а також був знайом з нотами (свого часу батьки Ігоря не проспали талант малого і віддали його в музичну школу по класу фортепіано).
Другий, той що „Граф”, з незакінченою музичною освітою (училище, клас контрабасу) у свій час залетів до лав армії, звідки був благополучно комісований завдяки отриманій травмі черепа від радикально налаштованих „дідів”. Зустрілися та познайомилися ці два персонажі під час спільного волання пісень під гітару на території дитячого садочка (назви його ніхто не пам’ятає). Третій персонаж – Сергій «Сєня» Присяжний з’явився у цій компанії завдяки Лисому. Під час військових навчань після закінчення 9-го класу, на території учбового центру артилерійського училища, Лисий попросив “малька” з іншої школи настроїти гітару, ніби-то дурничка, але коли Сєня заграв невмирущий хіт Led Zeppelin - «Stairway to Heaven», очі Ігоря нагадували п’ятикопійкові монети…
Сєня, починаючи з 86-го року, встиг помучити гітару у кількох командах і відповідно, за тодішніми мірками, мав неабиякий досвід. Надалі постала проблема підібрати решту музикантів. Після нудних прослуховувань сформувався такий склад: Буднецький Олександр вокал Лисий Ігор гітара Присяжний Сергій гітара Верхняцький Віктор бас Стрелецький Костянтин барабани Демба Ілля саксофон Наш перший публічний виступ відбувся 11 травня 1994 року. Цю дату і вирішено вважати офіційним днем народження групи „МОТОР’РОЛЛА” (назва якої пишеться тільки з двома буквами “Р” через апостроф, і двома буквами ЛЛ) Хоча перша назва гурту, запропонована Буднецьким, звучала так: «Piractum Est». Ця фраза у поєднанні із опущеним до низу великим пальцем руки, на гладіаторських боях означала - «Добити». Але з часом команда усвідомила, що стилістично музика не відповідає цій „ґотичній” назві і вирішила змінити ім’я. Влітку 94-го ми все-таки вирішили назватися „Мотор’ролла”, що є скороченням двох слів – “мотоцикли” та “рок’н’ролл”. На той час більшість хлопців з команди цікавилися тяжкими мотоциклами та фанатіли від нью-рок’н’рольних груп.
Написання першого музичного матеріалу відбувалося на балконі вокаліста під звуки булькання домашнього вина. Свого часу батьки вокаліста Женя та Люся Буднецькі були відомі як професійні артисти та працювали в одній команді з „корифеєм” української пісні Миколою Мозговим. Цей факт не міг не відбитися на бажанні Сашка будь що опинитися на сцені. Напрацьована роками репетиційна база Буднецьких стала відповідним поштовхом для розвитку Мотор’ролли. Цікавий нюанс – база ця розташовувалася на території Обласної лікарні у приміщені конференц-зали, прибудованої до Анатомо-Патологічного відділеня (в народі - МОРГ). Так що перші слухачі мотор’ролльних пісень були тіла людей, які вже пішли у кращий світ…
. Мотор’ролла перемагає у відбірковому турі „Червоної Рути”. Групу полишає басист Віктор Верхняцький і на його місце приходить Євген Тимошенко. Команда вперше їде віступати за межі Хмельницька, а саме у Севастополь, на фінал всеукраїнського фестивалю „Червона Рута 95”. Морське повітря, відсутність батьківського контролю та відповідна атмосфера позитивно вплинула на подальший розвиток групи. У результаті – чесно завойований диплом „…за сучасне трактування української балади” з піснею „Ой На Горі Вогонь Горить…”, купа нових знайомих та невдала спроба вигнати Ігоря Лисого з команді за зловживання алкогольними напоями. Відразу після „Рути”, через необхідність захищати Батьківщіну, Костянтин Стрелецький передає барабанну естафету своєму учню Сергію Лебедю. В той самий час, через внутрішні непорозуміння з групи йде Євген Тимошенко. Ігор Лисий, заморений спостереженнями скаженої ротації басистів, власноруч взявся освоювати інструмент, який має меншу кількість струн. Лисий стає незмінним, аж до цього часу, басистом групи.
. Мотор’ролла втрачає саксофоніста Іллю Дембу. Зараз, громадянин США, мешканець міста Бостон, Ілля підтримує тісні стосунки з музикантами групи. Команда виступає на фестивалі „Нівроку” у Тернополі та бере участь в телепрограммі „Веселий Роджер” (ведучий Ігор Пелих) на тернопільському телебаченні. Наприкінці року ми записали перший альбом ”Забави Патріотів” та зняли перше відео на пісню „Революція”.
. У групі з’являється скретч-майстер Андрій Захарко, вихованець хмельницького музичного училища. Мотор’ролла виявляється першою в країні рок-групою з власним Діджеєм. На фестивалі „Червона Рута 97” група стає лауреатом третьої премії. Знімається кліп на пісню „Моя Голова Не Мікросхема”, презентація якого відбувалася у грудні в „Кіно-клубі” кінотеатру „Київська Русь”, на дворі -27 градусів за Цельсієм!!!
. У славному місті Кам’янець-Подільский, разом з „Брати Карамазови” та „Кому Вниз”, Мотор’ролла бере участь у дійстві під назвою „Козацькі Забави”. Наприкінці року стає дипломантом конкурсу молодих виконавців „Майбутнє України” (м. Львів). Записує другий альбом на студії інді-лейблу „Фост Дракону Рекордс”. З команди йде Андрій Захарко, який від’їжджає на постійне місце проживання до Іспанії.
. Компанія ”Мюзік Фекторі Груп” випускає другий альбом команди під назвою „Тиск”. У червні група бере участь у триденному міжнародному фестивалі „РОК-КИЇВ 99”- серед учасників якого були: ”Coolio”(США), «Alphaville”(Німеччина),“Sweet”(Англія),”Maggie Reilly”(Англія), ”Zucchero”(Італія),“Smokie”(Англія),“MONSTER MAGNET”(США), ”METALLICA”(США) …“МОТОР`РОЛЛА” виступала в заключний день, після “Monster Magnet”, перед ”Metallica” .Ще у цьому році були такі фестивальні виступи як „Нівроку 99” та „Рок-Екзистенція 99”,та сольний виступ у легендарному клубі „Лялька” м. Львів.
. Протягом року Мотор’ролла не полишала концертних майданчиків. Деякі найяскравіші виступи: Спільний концерт з групою «Ляпис Трубецкой» під назвою «Лучшее за много лет», Контрактова площа, «День Києва на Подолі» - «Свято пива», Майдан Незалежності - «Зірки сучасної музики киянам та гостям столиці в День Києва» Майдан Незалежності - «День народження групи «Брати Карамазови», Акція - «День народження Тернопільського рок-клубу», Співоче поле, концерт до Дня Молоді - «Проект Криниця», Європейська площа - «Ти - молодий і цей день для тебе», Центр культури НТУУ «КПІ» - «Рок - Екзистенція 2000»
. Після виступу у Донецьку на фестивалі „Золотий Скіф” з групи йде Олександр Буднецький. До того часу гітарист групи Сергій «Сєня» Присяжний стає вокалістом – гітаристом. Новим складом ми вирушаємо у тур Хмельницькою областю і даємо 8 сольних концертів. Дуже багато часу йде на переробку матеріалу під вокальні таланти нового фронтмена. Паралельно накопичується матеріал на новий альбом. Записується перша пісня до майбутнього диску, яка має назву „А Я Собі Гуля…” спільно з вокалістом групи „Воплі Відоплясова” Олегом Скрипкою.
. У групі з’являються нові люди. Замість Лебедя Сергія приходить вже його учень – Кирилюк Олександр, а також другий гітарист Олег Бурбела – обидва колишні учасники банди „Мої Рослини”. Саме з цього часу затвердився новий склад команди, який є актуальним і на цей час. Сергій «Сєня» Присяжний їде до Києва на постійне місце проживання, але репетиції та процес запису не перериваються. Почалась співпраця з музичним представництвом BOG DA NOVA MUZYKA.
. „Мотор’ролла” організовує спільний виступ з групою „Воплі Відоплясова”. Продовжує записувати пісні до нового альбому та опиняється серед запрошених на легендарному фестивалі „Альтернатива” у м.Львові. Також того року ми зняли відео на пісню „Не Дзвонила, Не Заходила”.
. Запис програми «Твій формат» на телеканалі М1. Виступ на святкуванні триріччя музичного телеканалу „Ентер”. Декілька виступів на відкритих майданчиках України, та найголовніше у цьому році – виступи на мітингах в містах Хмельницький та Київ, для того, щоб підтримати бойовий дух людей які боролися за свій вибір!
. Запис пісні „8-ий колір”, заголовного треку до альбому „…шо кому не ясно?”. Виступ на „Вечірці Для Закоханих”, разом з групами „Мандри” та „ТНМК”, яка відбулася у столичному Палаці Спорту 14 лютого. Зал співає вже з другого приспіву. Записом треку закінчили роботу над альбомом “…шо кому не ясно?”, який виданий навесні. Створені відео “Восьмий колір”, “А я собі гуля”.

2006. Запис кількох версій виконання та відео “До тебе мила”. Перевидання “…шо кому не ясно?ще!” з новою піснею. Відео “Настояшчий мушчина”. Презентація відео та синглу “Моя вода”. Під новорічні свята в радіоефірі “Пригадай”

2007. Робота над новим альбомом затягнулась. Вихід збірки “МР3” та перевидання на дисках перших двох альбомів. Запис кількох версій виконання та відео “Аеліта”.

2008. Альбом “Кольорові сни”. Відео “Полум’я”.

2009. Збірка “the best”. Відео “Пригадай”. Перший виступ за межами України у Кракові.

Сьогоднішній склад групи Мотор’ролла
Сергій «Сєня» Присяжний - вокал,гітара
Ігор Леонідович Лисий - бас
Сергій Костюк - гитара
Олександр Кирилюк - барабани,бек вокал
Віктор Щур - клавішні,акордеон

Віктор Цуканов - звукопостановник
Богдан Гловацький - розпорядник

Дискографія

1996 «Забави патріотів» AC
1999 «Тиск» AC
2005 «…шо кому не ясно?» CD
2006 «…шо кому не ясно? ще!» CD
2007 «Мотор’Ролла МР3» CDMP3
2007 «Забави патріотів» CD
2007 «Тиск» CD
2008 «Кольорові сни» CD
2009 «The best» CD-DVD

Zaycev.net ведет переговоры с правообладателем.

В ближайшее время треки этого исполнителя могут появиться на площадке.