ZAYCEV.NET
ГлавнаяИсполнителиУкраїнські барви
Українські барви

Українські барви

  Музичний проект «Українські Барви» був створений в місті Києві у 1999-му році з метою пропагування різножанрової української музичної культури. Це вокально-інструментальний ансамбль, у складі якого професійні музиканти, випускники вищих музичних закладів, котрі багато концертують як солісти, ансамблісти чи оркестранти.
  Метою колективу є ознайомлення широкої аудиторії людей в Україні та за кордоном з найціннішим скарбом нашого народу - його культурним спадком; фольклорним надбанням, багатим мелодизмом та віртуозністю; особливостями менталітету; самобутністю та великим творчим потенціалом. Саме тому учасники колективу постійно досліджують, зберігають, використовують та передають наступним поколінням українців неоціненне етнічне багатство.
  Ідея музичного проекту «Українські Барви» - це прагнення продемонструвати світовій публіці усе різнобарв’я української музики. Не обмежуючись у стилях та жанрах, використовується музика від давньої церковної, фольклорної, обрядової та класичної до сучасної, модерної та естрадної. У доробку колективу багато музичних експериментів, - часто аранжування українських пісень яскраво забарвлені рок-н-ролом, джазом, кантрі, бо українці ніколи не були осторонь від найрізноманітніших нових віянь у світовому музичному мистецтві.
  Твори виконуються у різноманітному викладі: акапельно, інструментально, сольні музичні номери, дуети, тріо, квартети і т.д. Ансамбль використовує такі акустичні інструменти: скрипка, кларнет, баян, сопілка, басова сопілка, дводенцівка, телинка, зозуля, дримба, різноманітні ударні, банджо та інші.
  У програмі квартету українські народні та авторські пісні, тексти, інструментальна музика, коротенькі обрядові інсценізації і т.д. У концертних виступах усе це поєднується однією сюжетною лінією, деякими театральними ефектами і сприймається як цільне театрально-музичне дійство. З чотирма учасниками гурту «Українські Барви» можна в одному виступі почути і класичну, і фольклорну, і естрадну (джаз, неофольк….) музику. Крім сольних концертів, колектив бере участь у різноманітних мистецьких та урочистих заходах, фестивалях, авторських вечорах, презентаціях, карнавалах тощо.
  Зокрема, у 2005 році багато виступав у концертах, що відбувались в місті Києві в рамках проведення конкурсу «Євробачення», багато років підряд підтримував своєю участю заходи приурочені темі Голодомору в Україні та багато-багато іншого. У 2007 році одним з найпомітніших заходів, в якому ансамбль також брав активну участь, підтримуючи ідею культурного єднання українського суспільства зі світом - був Маскарадний бал «Карнавалія», що організовував міжнародний благодійний фонд «Мистецька скарбниця» 17 лютого 2007року.

  Усі ці роки колектив активно працює і має широку географію гастрольної діяльності. Багато концертує в Україні та гастролює за кордоном, презентуючи українське вокально-інструментальне мистецтво і, зокрема, багато разів відвідав з концертами США на запрошення найрізноманітніших організацій: Єльський та Гарвардський Університети, «Спілка Української Молоді», «Український Конгресовий Комітет Америки», Український Інститут у Нью-Йорку, Посольство України у Вашингтоні і т.д. Виступали у штатах California, Arizona, Texas, Florida, New York, New Jersey, Pennsylvania, Illinois, Indiana, Ohio, Maryland, Wisconsin, Minnesota, Massachusetts, Washington DC та ін. Мали концерти для «Організації Об»єднаних Націй», дипломатів та послів різних країн, українських діаспор і т.д. Влітку 2003 та 2004 роках перебували в Harvard Ukrainian Summer Institute, де мали сольні концерти у Lowell Hall Auditorium, проводили заняття та презентації українських традицій та мистецтва для студентів. З такою ж програмою у 2000 році перебували у Єльському Університеті. Також побували у багатьох країнах Європи - Франції, Німеччині, Польщі, Сербії, Чорногорії, Угорщині та багато інших.

  Ця діяльність колективу отримала широкий міжнародний позитивний резонанс. Отримано багато нагород, грамот, подяк. Було багато публікацій у пресі з відгуками про враження від концертів та ознайомлення з культурою України. Багато хто з відвідувачів концертів за кордоном признавався, що вперше відкрив для себе існування держави Україна та ще й з таким багатим культурно-музичним спадком. В інтерв’ю журналістам радіо і телебачення, учасники ансамблю постійно розповідають про свою національну приналежність, про унікальність нашої культури, про багатство традицій, про нашу історію та сьогодення. Так, зокрема, телерадіокомпанія «Голос Америки» («Voice of America») з Вашингтону записала з колективом три радіопрограми, що виходили в ефір як в Америці, так і на українських радіо хвилях, а також після Різдвяного туру містами Америки 2006 року відзняла два телевізійні репортажі, котрі транслювались в Україні на «5» та «1 Національному» каналах. Про концерти в місті Чікаго неодноразово розповідала телепередача «Uzir» на місцевому телеканалі і т.д. В країнах Сербія та Польща «Українські Барви» були учасниками прямих ефірів багатьох місцевих теле та радіо програм.
  В Україні про діяльність ансамблю протягом усіх років було і є багато відгуків у засобах масової інформації. Неодноразово квартет був гостем радіопередач «Національної телерадіокомпанії України»; Львівського телебачення, яким було відзнято і передано для показу багатьом іншим українським каналам передачу «Світлиця», що розповідала про колектив та відродження і популяризацію ним традицій святкування українцями Різдвяних свят, а також чотири роки підряд є учасниками різноманітних різдвяних та новорічних проектів каналу.
  Вже у 2007 році одними з найрезонантніших телевізійних відгуків є репортаж каналу «1+1» від 13.01.07 про Різдвяний концерт у Національній Філармонії України, що відбувся 11 січня 2007 року, та багаторазова трансляція передачі «Київ Класичний» на ТРК Київ, яка розповідала про діяльність «Українських Барв». У 2008 році «Українські Барви» взяли участь у шоу-програмі нового музичного розважального проекту Першого каналу - «Фольк-music».

  Ансамбль вже має аудіо записи - 6 CD альбомів, котрі отримали схвальні відгуки як в Україні, так і за кордоном, коли були представлені на багатьох концертних виступах протягом останніх років: «Збірка українських творів», «Ліщина», «Віночок», «Від Різдва до Різдва», «З Різдвом Христовим, з Новим Роком…», «ЕТНО-МІХ».

  Після успішного концертного туру містами України у 2007 році з програмою «Від Різдва до Різдва», презентація якої відбулась в місті Києві у Колонному залі Національної Філармонії України 11 січня 2007 року та у Львівській обласній Філармонії 25 січня 2007 року, було багато позитивних відгуків у засобах масової інформації. Колектив отримав багато пропозицій що до популяризації виконуваної музики, котра сьогодні потребує публічної підтримки, бо є носієм української ідеї. Був представлений великий перелік творів з репертуару ансамблю, що увійшли до попередніх 5-ти СD альбомів, а також деякі твори з нової програми, яка потрапила до слухача у червні 2007 року під назвою «ЕТНО-МІХ» і стала 6-им CD альбомом колективу. А в 2008 році, в рамках відзначення 75-их роковин Голодомору 1932-33 років, колектив презентував свою нову програму під назвою «Запали свічку», з якою концертував багатьма країнами світу в пам’ять 10 мільйонів замордованих штучним голодом українців у 1932-33 рр. з метою інформування про цю трагічну сторінку історії України міжнародної громадськості. Виступи ансамблю справили сильне враження на аудиторію. За допомогою музичних засобів виразовості, ансамбль яскраво змалював атмосферу того часу, страждання українського народу і переживання сучасників.
  У світлі бурхливих політичних подій, мистецька інтелігенція в Україні усвідомлює необхідність кооперуватись, відстоювати і захищати наше право на рідну мову, рідну музику, пропагування своїх українських митців. Саме такі дії здатні відродити і зміцнити патріотизм нашої нації.

  Актуальність такої діяльності у посиленні авторитету України серед розвинутих європейських держав, Америки та Канади , шляхом пропагування українського музичного мистецтва, поширення інформації про Україну і її культурне надбання; вивчення, відродження та пропагування українських фольклорних джерел; розвиток сучасної української музики на основі фольклорної спадщини нашого народу.
  Саме такі цілі переслідують «Українські Барви», адже діяльність колективу передбачає широку публічність, очний та заочний (через засоби реклами та мас-медіа, поширення компакт дисків тощо) контакт з великою аудиторією сучасних, освідчених, свідомих людей.
  Ми вважаємо, що українське мистецтво потребує широкої популяризації в Україні та світі. Збережуючи та передаючи музичне надбання нашого народу, ми не тільки пробуджуємо самосвідомість наших громадян, додаємо їм впевненості та гордості за свою націю, а й демонструємо світу свою унікальність, самобутність та багатогранність. Участь та активна життєвість цього проекту - це просвітницька діяльність, спрямована на зміцнення української нації, держави та посилення її позицій у світі. Це і є основною ідеєю публічної діяльності ансамблю «Українські Барви», як соціально відповідальної групи творчих, креативних молодих людей.

  Доступно прослушивание он-лайн без возможности скачивания книги на Ваше устройство